Santa Cruz Nomad 90 Matte Metallic Earth
Santa Cruz Nomad 90 2027 je agresívne enduro kolo pre jazdcov, ktorí chcú jazdiť rýchlo v ťažkom teréne, posielať veľké dropy a mať istotu aj v naozaj rozbitých zjazdoch. Hodí sa na strmé horské traily, bikeparky aj technické enduro trate, kde sa striedajú kamene, korene, prudké pasáže a vysoké rýchlosti.
Základom je karbónový rám CC Carbon s odpružením VPP a zdvihom 170 mm vpredu aj vzadu . Nomad využíva konfiguráciu MX kolies s 29” kolesom vpredu a 27,5” vzadu,vďaka ktorej kombinuje vysokú stabilitu v rýchlosti s hravejším ovládaním v utiahnutých zákrutách a technických sekciách. Nová generácia prináša prepracovanú kinematiku odpruženia, ktorá zlepšuje trakciu, obmedzuje reakcie pri brzdení a súčasne zostáva efektívnejšia pri šliapaní do kopca.
Výbava modelu 90 je postavená na odolnosti a funkčnosti pre tvrdé enduro použitie. Nájdete tu vidlicu RockShox ZEB Select , tlmič RockShox Super Deluxe Select , pohon SRAM Eagle T-Type 1×12 a silnéštvorpiestkové brzdy SRAM Maven Base s 200mm kotúčmi. Bicykel je osadený hliníkovými kolesami Reserve 30 s nábojmi DT Swiss 370 a nechýba ani teleskopická sedlovka OneUp Dropper Post . Praktickým detailom je integrovaný úložný priestor v ráme Glovebox , kam schováte náradie alebo základné vybavenie na trail.
Ak hľadáte enduro bicykel, ktorý zvládne tvrdé zaobchádzanie, rýchle zjazdy a veľké traily, ale súčasne si zachová dobrú ovládateľnosť a prekvapivo efektívnušliapanie, Santa Cruz Nomad 90 patrí medzi najzábavnejšie a najistejšie kolesá v kategórii agresívneho endura.
Veľkosti S (154-165 cm) / M (165-175 cm) / L (175-185 cm) / XL (182-193 cm) / XXL (193-200 cm).
Parametre
| Určenie: | dospělé |
| Veľkosť kolies: | 29/27.5" (mullet) |
| Rám: | karbon |
| Zdvih: | 170 mm |
| Zdvih vzadu: | 170 mm |
| Brzdy: | kotúčové |
| Počet rýchlostí: | 1x12 |
| Teleskopická sedlovka: | ano |
| Ráfky: | alu |
| Rám: | Carbon CC MX 170mm Travel VPP™ |
| Vidlice: | RockShox Zeb Select, 170mm |
| Tlumič: | RockShox Super Deluxe Select, 230x65 |
| Řídítka: | OneUp Aluminum Bar, 35mm S: 800mm, 20mm Rise, M-XXL: 800mm, 35mm Rise |
Pon. Bike Performance GmbH
Alte Waggonfabrik, Hauptstraße 17 & 19
55120 Mainz
Německo
E-mail: info@ponbikeperformance.com
Web: santacruzbicycles.com
Súbory na stiahnutie
![]() |
Návod (kola Santa Cruz) |



































